Passing By Trains From Aligarh Next
Select TRAIN NUMBER TRAIN NAME STARTING STATION SU MO TU WE TH FR SA ARRIVAL DEPARTURE
5708 ASR KIR EXPRESS AMRITSAR JN Y Y Y Y Y Y Y 17:20 17:25
5621 GUWAHATI NEWDELHI NORTHEAST EX GUWAHATI Y Y Y Y Y Y Y 17:50 17:52
8601 HTE JAT EXP HATIA Y Y Y Y Y Y Y 17:50 17:55
2505 NORTH EAST EXP GUWAHATI Y Y Y Y Y Y Y 18:20 18:25
2382 POORVA EXPRESS NEW DELHI N Y Y N N Y N 19:05 19:10
2311 HWH-DLI-KLK MAIL HOWRAH JN Y Y Y Y Y Y Y 19:05 19:17
8101 TATA JAT EXP TATANAGAR JN Y Y Y Y Y Y Y 19:15 19:30
2035 LUCKNOW SHTBDI LUCKNOW N N Y N N N N 19:55 19:57
AN2 NEW DELHI ALIGARH EMU NEW DELHI Y Y Y Y Y Y Y 20:25 Destination Station
2HHD DELHI HATHRASH PASSENGER DELHI Y Y Y Y Y Y Y 20:35 20:37
2HDM DELHI HATHRAS QUILLA PASSENGER DELHI Y Y Y Y Y Y Y 20:38 20:40
SNA2 SSB NDLS ALJN EMU SHAKURBASTI Y Y Y Y Y Y Y 20:50 Destination Station
2226 DELHI AZAMGARH EXPRESS DELHI Y Y Y Y Y Y Y 21:35 21:40
AD4 DELHI ALIGARH EMU DELHI Y Y Y Y Y Y Y 21:45 Destination Station
2554 VAISHALI EXP NEW DELHI Y Y Y Y Y Y Y 22:00 22:05
2402 MAGADH EXPRESS NEW DELHI Y Y Y Y Y Y Y 22:13 22:18
4114 LINK EXPRESS DEHRADUN Y Y Y Y Y Y Y 22:30 23:10
4164 SANGAM EXP MEERUT CITY Y Y Y Y Y Y Y 22:45 23:05
2562 NDLS-DBG SWATANTRTA S EXP NEW DELHI Y Y Y Y Y Y Y 22:56 22:58
2ACM MB CH ALJN PASS MORADABAD Y Y Y Y Y Y N 23:15 Destination Station
3112 LAL QILA EXPRESS DELHI Y Y Y Y Y Y Y 23:15, 23:20,
3040 DELHI HOWRAH JANTA EXPRESS DELHI Y Y Y Y Y Y Y 19:55 23:25
2418 PRAYAG RAJ EXP NEW DELHI Y Y Y Y Y Y Y 23:28 23:31
4518 UNCHAHAR EXP AMBALA CANT JN Y Y Y Y Y Y Y 23:42 23:47
3484 FARAKKA EXPRESS DELHI Y N Y N Y Y N 23:53 23:58
DELHI SEALDAH LAL QUILA EXP. DELHI Y Y Y Y Y Y Y 00:13 00:18

Note:- Timings are subject to change.